Mapy tyflograficzne, tyfloplany, tabliczki Braille, oznaczenia biur i budynków

Oferujemy nowoczesne, przyjazne wizualnie i czytelne systemy oznaczeń wypukłych dla urzędów, firm i instytucji publicznych.

W swojej ofercie mamy dostosowane do potrzeb klienta oznaczenia wypukłe. Skutecznie podnosimy dostępność budynków dla osób niewidomych i niedowidzących. Oferowane przez nas rozwiązania są kompleksowe. Wystarczy określić funkcje, jakie projekt ma spełniać, a my zajmiemy się resztą.

Nasze realizacje obejmują doradztwo, projektowanie, produkcję oraz instalację. Wspieramy się współpracą z ośrodkami dla osób niewidomych, dzięki czemu potrafimy wyjść na przeciw najbardziej wygórowanym oczekiwaniom.

W ofercie posiadamy zarówno małe tabliczki z napisami wypukłymi Braille, jak i złożone mapy tyflograficzne budynków, wypukłe plany ewakuacyjne oraz oznaczenia biur i budynków.

Tyflografiki to skuteczny sposób na przedstawienie rozkładu pomieszczeń w budynku

Plany i mapy tyflograficzne to wypukłe elementy dotykowe, które pomagają osobie z niepełnosprawnością wzroku w orientacji przestrzennej i samodzielnym poruszaniu się. Instaluje się je w budynkach (zaraz po wejściu do nich) i mają one odzwierciedlać przestrzeń danej kondygnacji, jej istotne elementy i pomieszczenia. Wypukłe elementy poprzez dotyk uzupełniają i wspomagają u osoby z niepełnosprawnością wzroku, budowanie wyobrażenia o wielkości i rozkładzie poszczególnych elementów budynku.

Dobrze przygotowana tyflografika powinna łączyć oznaczenia dotykowe dla osób niewidomych i oznaczenia drukowane dla osób słabowidzących. Kolorystyka na planach musi rozróżniać przestrzenie zamknięte i otwarte. Plany muszą były właściwie umieszczone w otaczającej przestrzeni, tak aby kierunek „na wprost” na planie odpowiadał kierunkowi „na wprost” w budynku.